Det er mediebyrået Mindshare som har tatt initiativ til prisen som deles ut i samarbeid med Mediaforum, og interessen for Purple People Award har aldri vært større sier René Pisani Valen som er ansvarlig for prisen i Mindshare.
– Nedlatende holdninger og mangel på respekt fra mediebyråenes side, er ofte et hinder for å utnytte den inngående kompetansen gode medieselgere har. Gode selgere er en verdifull ressurs og bidrar til effektive løsninger, sier Valen.
Valen sier det var fem personer som passerte nåløyet og kvalifiserte seg til en «shortlist» foran gårsdagens prisutdeling.
De fem som kjempet om prisen var Oddgeir Garnes i Google, Clear Channels Mette Kanter, Cecilie Lamer Jensen i Dagbladet, Svein Larsen fra Hjemmet Mortensen og Gareth Williams i Capa Kinoreklame, men til slutt var det Williams som stakk av med prisen.
– Gareth Williams i Capa er ambisiøs på kundenes og kanalens vegne. Han søker individuelle løsninger for kundene og utfordrer kunde og byrå på nye og kreative løsninger på og utenfor lerretet. Han har utviklet kinoproduktet; forbedret dokumentasjonen av kanalens egenskaper og bidratt til å skape økt presisjon i kanalen gjennom produktpakkene. Han selger kino gjennom stor innsikt og forståelse av samspillet mellom mediekanalene», heter det i juryens begrunnelse.
Prisen ble delt ut på et større arrangement i Oslo i går kveld og juryen bak «Purple People Award» har i år bestått av administrerende direktør Oddbjørn Tønder i Mindshare, rådgiver René Pisani Valen i Mindshare og Nathalie Eyde Warembourg i Maxus/Mediaforum.
Kommentér