Selv om TV 2 opplevde nedgang i markedsandelen sin i uke 8, var det likevel gode nyheter å spore for noen av kanalens helgelokomotiver.

Programmet «Senkveld med Thomas og Harald» klarte fredag å samle 714.000 seere og en markedsandel i riksuniverset på 49,1 prosent, viser tall fra TNS Gallups tv-meter. Dette er sesongrekord og første gang i år at «Senkveld» er over 700.000 seere.

Lørdag vanket det også nye rekorder. «Farmen» satte ny lørdagsrekord med 631.000 seere og en andel på 43,6 prosent. Samtidig sikret «God kveld, Norge!» sesongrekord med 462.000 seere og en andel på 30,6 prosent

Søndag kveld sendte TV 2 siste episode av spenningsserien «Torpedo», som samlet 554.000 seere. Dette utgjorde en markedsandel på 40,0 prosent i riksuniverset. Samtidig er det like over snittet for serien, som endte opp på 538.000 seere og en andel 36,7.

TV 2 kan også vise til gode tall for den to timer lange fredagssendinga «Kongelig festforestilling». Snittet for hele programmet ble 628.000 seere og en andel på 43,6 prosent i et tidsrom hvor de var i direkte konkurranse med «Dagsrevyen» på NRK1