Blant selskapets partnere som har satset flerfoldige millioner av kroner i skjulte fond i skatteparadiser, er flere nordmenn, skriver Dagens Næringsliv. Investeringsvirksomheten McKinsey Investment Office (MIO Partners) går åpenbart godt, siden MIO selv har opplyst at de forvalter 33 milliarder kroner for McKinseys nåværende og tidligere ansatte.
Samtidig som selskapets underavdeling McKinsey Investment Office (MIO Partners), forvalter formuene til selskapets partnere, er flere McKinseys ledende partnere selv involvert i en innsideskandale i USA, skriver DN.
McKinsey er et globalt rådgivningskonsern som levere konsulenttjenester til toppledelsen i andre storkonsern. Blant klientene er to tredeler av selskapene som står på Fortunes liste over verdens 1.000 største selskaper. Det betyr at McKinseys partnere, som ofte deltar i styremøter hos sine klienter, har unik kjennskap til selskapenes indre forhold som drift, investeringer og fusjonsplaner.
Kommentér