Try reklamebyrås siste reklamefilm for Pizza Grandiosa har fått ekstremt mye oppmerksomhet, mye på grunn av låten «Respekt for Grandiosa» av Lars Kilevold og Martin Aune. Reklamelåten har både toppet VG-lista og vært ringetonenedlasternes suverene favoritt med over 600.000 nedlastinger.

Nå er det imidlertid reklamefilmen som hedres. Juryen i TV 2s reklamekonkurranse mener det var vanskelig å kåre en sølvfiskvinner i mars, men konkluderer med at «Gradiosa Lørdagspizza» var det nødvendige hestehoet foran konkurrentene.

– Reklamen for Lørdagspizza har skapt et sjeldent sterkt engasjement ute blant folk. Filmen fenger og skaper oppmerksomhet på en måte som treffer midt i den uhøytidelige norske Grandiosa- sjelen. Dessuten er det en annerledes film, som bryter med den konvensjonelle reklameformen, uttaler juryen.

Teamet hos Try reklamebyrå består av:
AD: Einar Fjøsne
Tekstforfatter: Kjetil Try
Konsulent: Harald Strømme
Prosjektleder: Marte Heiersted

Produksjonsselskap: Einar Film og Fortellinger
Regissør: Andrè Øverdal
Produsent: Beril Holte Rasmussen