Torsdag kveld falt Meta-aksjen med 2,3 prosent, som følge av at lanseringen av KI-modellen «Behemoth», er utsatt, skriver Dagens Næringsliv.
Det er avisen Wall Street Journal, som melder om store bekymringer blant Meta-ansatte knyttet til språkmodellen Behemoth. Meta har tidligere uttalt at Behemoth utkonkurrerer liknende teknologi fra andre konkurrenter, og har blant annet trukket frem OpenAI som et eksempel.
Ifølge Wall Street Journal, har flere Meta-ansatte nå stilt spørsmål om Behemoth faktisk er like bra, og om dagens forbedringer er gode nok til å forsvare en lansering av språkmodellen. Avisen skriver videre at ansatte frykter at uttalelsene ikke står i stil med språkmodellens prestasjoner.
Meta har til gode å kommente ryktene i den amerikanske avisen.
Les mer: Meta lanserer KI-app - tar opp kampen med ChatGPT
Vil du få siste nytt fra medie- og kommunikasjonsbransjen før alle andre? Last ned Kampanje-appen og få nyhetsvarsler rett på mobilen.
Kommentér