Januar 2024 parkerte Henrik Haakestad Lervold, bilen trygt hos sin nye arbeidsgiver i parkeringsselskapet OnePark. Men etter ett år som kommersiell direktør og deretter 15 uker i pappapermisjon, setter han bilen i gir og kjører videre til Unicef og rollen som markeds- og kommunikasjonsdirektør.
- Det finnes få oppgaver som føles viktigere enn å jobbe for barns rettigheter og framtid. Da muligheten hos Unicef dukket opp, var det et veldig enkelt valg, sier Lervold til Kampanje.
Les mer: Konsulent-topp rygger ut fra Dentsu – parkerer hos One Park
Denne uken var pappapermisjonen over og mandag begynte det nye kapittelet som markeds- og kommunikasjonsdirektør i Unicef (United Nations Children’s Fund), FNs barnefond.
- De siste 15 ukene har det gått i mating, soving, trilling, lage pureer og skifte bleier – noe man gjør med glede, men jeg må innrømme at det føltes veldig godt å være tilbake i jobb og å bruke hodet igjen, sier han.
Vil du få siste nytt fra medie- og kommunikasjonsbransjen før alle andre? Last ned Kampanje-appen og få nyhetsvarsler rett på mobilen.