Marie-Louise Alvær går inn i en rolle som konstituert daglig leder i Kulturmeglerne, et PR- og konsulentselskap som jobber med kulturbransjen.

- Jeg har fulgt Kulturmeglerne lenge og er imponert over ambisjonsnivået, kvaliteten, folkene og alle de utrolig spennende kundene de jobber med – alt fra film og musikk til mat og destinasjonsutvikling, både store organisasjoner og smale kunstnere, sier Alvær.

Hun skal kombinere stillingen med en rolle som arbeidende styreleder i det nye byrået Retail Connect, som Kampanje nylig har omtalt

Les mer: Tidligere PHD-sjef og markedssjef i Ark starter nytt byrå: - Skal gjøre en reell forskjell

Alvær var en av de opprinnelige gründerne bak både Red Media Consulting og United Screens Norge, og ledet over flere år mediebyrået PHD.

Hun har sittet i styret i Kulturmeglerne siden 2020.

- Selskapet har vokst organisk ved hjelp av et veldig godt omdømme. Men det fordrer en videreutvikling av det organisatoriske. Det er et arbeid som allerede er påbegynt og som jeg ser frem til å ta del i.