Ifølge Dagbladet har manusforfatter og regissør av serien, Thomas Seeberg Torjussen, sammen med kollega og fotograf Daniel Voldheim vært i mange og lange møter i USA den siste tiden. Kontrakten med amerikanske FilmEngine ble ferdigforhandlet for litt over en uke siden, men det blir ikke nødvendigvis noen amerikansk utgave av serien av den grunn.
- De vil forsøke å lage en remake. Det betyr ikke at det blir noe av serien. Det er mange stopp vi må igjennom først, sier Torjussen til Dagbladet.
«Koselig med peis» ble sendt på NRK i 2010, og vant fire priser under Gullruten. Torjussen føler de er del av en internasjonal bølge.
- Akkurat nå er Los Angeles ville etter utenlandske formater, som serier som «Homeland» og «The Killing». Det blir veldig stor oppmerksomhet rundt ting som allerede har funka i andre land. Det er en måte å risikominimere på. Jeg føler at vi er med på den bølgen med at de har blikket vendt mot Europa og verden, sier Torjussen til Dagbladet.
Kommentér