- Det er liten tvil om at «Torsdag kveld fra Nydalen» har vært mindre vellykket enn andre ting denne høsten. «Farmen» har levert veldig godt, og en del av de andre helgekonseptene som «Skal vi danse» og «Norske talenter» har levert bra, sier TV-ekspert Morten Wiberg til VG Nett.

Tall VG har hentet inn viser at «Torsdag kveld fra Nydalen» i gjennomsnitt hadde 403.000 seere høsten 2011. Ett år senere er tallet sunket med over 80.000, til tross for at komiprogrammet har hatt den attraktive plassen etter 21-Nyhetene og Sporten på torsdagskveldene. Den laveste noteringen var 255.000 seere torsdag 4. oktober.

Pressekontakt Anne Martha Leidland i TV 2 erkjenner at seertallene ikke er så høye som kanalen ønsker de skal være.

- «Torsdag kveld fra Nydalen» i høst har ligget noe under forrige sesong, men programmet står likevel sterkt, og har en langt mindre nedgang enn humorprogrammer på andre kanaler, sier hun.