Statoil slipper i dag sin aller nyeste reklamefilm i serien «Morgendagens helter», en kampanje hvor søkelyset rettes mot skolestart og utdanning.
Les også: Statoil med skolestart-film
- Eksamen nærmer seg med stormskritt, og vi ønsker blant annet å gi en hyllest til alle de hundretusener som skal i ilden, sier merkevaresjefen i Statoil, Kathrine Mo, til Kampanje.
Dette er andre del av høstens store kampanjesatsing som har skole og utdanning som tema.
- I utadrettet kommunikasjon har vi tidligere fokusert mest på sport og kulturdelen av sponsorprogrammet vårt. Disse temaene vil fremdeles være en viktig del av programmet. Men nå ønsker vi å fokusere mer på matematikk, naturvitenskap og teknologi som jo er grunnlaget for å løse mange av de viktigste og mest spennende oppgavene både vi i Statoil og samfunnet har foran oss, sier Mo.
Det er Statoils reklamebyrå, McCann, som står bak filmen.
- Vi bruker tv til det kanalen er aller best på, nemlig å formidle den emosjonelle delen ved konseptet: «Det er mye som er verd å heie på. Lysten til å lære fortjener kanskje den største applausen». I print og online er vi mer konkrete på det brede innholdet i «Morgendagens helter»-programmet enten det er realfagsprisen, First Lego League, Teach First, nasjonale Vitensentre, Newton rom eller andre elementer, sier Atle Skageng i McCann.
Reklamefilmene er produsert i samarbeid med Einar Film med Morten Tyldum som regissør. I McCann har i tillegg til Atle Skageng også Morten Varhaug, Haldor Hårvik, Beate Haugane og Beril Holte Rasmussen vært sentrale i arbeidet.
Kommentér