NRJ selger tre av sine lokalradiokonsesjoner til P4. Det kommer frem i en melding onsdag ettermiddag.
- På bakgrunn av et ønske om å fokusere på storbyene, har NRJ dessuten solgt sine konsesjoner i Kristiansand, Tromsø og Nesodden til P4. NRJ beholder sine konsesjoner i Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Malvik og Røyken & Hurum. Begge parter er svært godt fornøyd med videreutviklingen av dagens samarbeid og ønsker med dette å oppnå økt kostnadseffektivisering av drift, samt frigjøre ressurser for i ytterligere grad å kunne satse på de respektive satsningsområdene.Endringene blir virksomme fra i dag, sier administrerende direktør i NRJ Richard Mazaret.
Samitidig sier NRJ-sjef Richard Mazeret at lokalradiokjeden, som var en av vinnerne da de nye lokalradiokonsesjonene ble delt ut, kommer til å satse langsiktig på det norske markedet.
- Dette vil gi oss trygghet til å satse langsiktig, sier Mazeret til radionytt.no.
Mazeret viser til at den nye avtalen vil føre til at NRJ går i pluss i 2011 etter at kanalen ligger an til et underskudd for 2010.
- 2010 har vært et år med nye konsesjoner, og selv om resultatet er bedre enn forventet, er det viktig med pluss, sier Mazeret.
NRJ beholder sine konsesjoner i Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Malvik og Røyken & Hurum.
Kommentér