– Da Helge uttrykte at han kunne tenke seg inn i byråbransjen var vi raske med å tilby ham en plass hos oss. Han er en fargeklatt som vi regner med å få stor glede av, sier daglig leder Harald Strømme i Try til Kampanje.
Som Kampanje skrev i begynnelsen av februar skal konsulent Ørnulf Johnsen slutte i byrået for å begynne i Naked. Konsulent Bente Kvam Kristoffersen skal snart ut i svangerskapspermisjon.
– Det stemmer at vi har to konsulenter i avgang. Det er ikke noen hemmelighet at vi er på utkikk etter ytterligere en konsulent. Vi har ikke fått noe mindre å gjøre i det siste, snarere tvert i mot, sier Strømme.
Før, og parallelt med, jobbing i Color Line har Gjertveit også arbeidet for NRK som journalist og produsent. Han har blant annet arbeidet med Østlandssendingen og Popquiz, samt skrevet for NRKs nettsider.
– Jeg gleder meg til å få jobbe med forskjellige bransjer. Som kunde har man gjerne veldig god kontroll over egen bransje, men nå skal jeg være bra oppdatert i mange. Det ser foreløpig variert ut. Jeg var nylig med og vant min første pitch, for El-Løftet 2006. Av eksisterende kunder skal jeg jobbe med Cupido, Stabburet og Coop Mega, sier Gjertveit til Kampanje.
Han tror det er en fordel å kjenne byrået fra kundesiden.
– Som kunde fremstod Try som et hyggelig byrå å samarbeide med. Det var enkelt og ukomplisert, og med gode kreative løsninger. Det var også mulig å få gjennomslag for egne meninger som kunde. Det var kort og godt et miljø jeg fikk lyst til å jobbe i, sier Gjertveit.
Kommentér