Den tidligere markedsdirektøren i Telia fikk et kort opphold i byråbransjen. 30. juni har hun sin siste dag som byråleder i Bloom, under ett år etter at hun begynte.
- Det siste året i Bloom har vært både intenst, inspirerende og utviklende. Jeg er stolt over det vi har bygget sammen – både internt og ut mot markedet. Vi har vært med å sette et nytt byrå på kartet, og samtidig løftet en viktig agenda: Å koble markedsføring og forretningstrategi tettere sammen, sier Camilla Forberg i en e-post til Kampanje.
På spørsmål om når hun sa opp jobben i Bloom, svarer byrålederen.
- Jeg begynner i Xplora den 1. august, sier Forberg.
Bloom oppstod gjennom en fusjon av Ahead-byråene Hyper, Elg, Clay, Nova Vista, Varejo og Pop Film i fjor sommer. Camilla Forberg ble hentet inn som leder for det nye «superbyrået» og var ifølge Ahead-sjef Kjetil Botten Skogly et førstevalg.
Som Kampanje tidligere har omtalt skal Bloom ha vært ett av byråene som Telenor vurderte i forbindelse med sitt nye valg av reklamebyrå. Forberg med sin bakgrunn fra Telia kan i så fall ha vært et godt argument for å velge Bloom. Men til slutt var det Anorak som stakk av med seieren.
- At dere ikke nådde opp i kampen om Telenor, har det vært utslagsgivende på noen måte for beslutningen din på noen måte?
- Telenor har på ingen måte vært utslagsgivende i denne beslutningen, sier Forberg.
Les mer: Bloom-sjefen setter ny ledergruppe - Bjølbakk får mer kreativt ansvar