Thomas Birkeland var med å starte Reklamekollektivet i Bergen i 2013. Ti år senere solgte de byrået til Media Bergen og ble med i Apriil-konsernet. Her har Birkeland hatt en stilling som strategisk leder de siste årene, men nå har han sluttet.
- Det er en avgjørelse jeg har tatt som følge av å ha behov for å stoppe opp litt, først og fremst for å tenke på hva fremtidens næringsliv kommer til å trenge og hvordan behovet for innovasjon, samhandling mellom teknologi og mennesker og nye forretningsmodeller vil se ut. Både i byråbransjen, men også generelt, sier Birkeland til Kampanje.
- Norge trenger mer innovasjon for å lykkes i fremtiden, og det er større enn å jakte fakturerbare timer i min bok, legger han til.
Les også: Byråkjempe med nytt oppkjøp: - Vi skal fortsette å pushe grenser og utfordre