Slet digitalt: Varner-gruppen med en av sine kleskjeder Dressmann hentet innn tidligere Schibsted-topp Frode Eilertsen for å lede motekonsernet inn i den digitale tidsalderen, men havnet i stedet i en bitter konflikt med sin «redningsmann». Foto: Scanpix.

Varner og Pionér kom til enighet: - Partene har inngått forlik

Varner og gründerselskapet Pionér er kommet til enighet utenom rettssalen.

Publisert Sist oppdatert

Varner og Pionér inngikk onsdag et forlik etter at partene har vært flere dager i tingretten med erstatningskrav på over 100 millioner kroner på hver sin side. Forliket bekreftes av Pionérs advokat Stephen Jervell overfor DN, men det var E24 som omtalte forliket først onsdag.

- Partene har inngått forlik, sier Pionérs prosessfullmektig Stephan Jervell.

Etter at rettsforhandlingene var avsluttet tirsdag kom partene til enighet i den tilspissede konflikten. Nå er altså rettssaken avsluttet.

Les også: Varner krever over 150 millioner av tidligere Schibsted-wonderboy: - En motreaksjon

Også Frode Eilertsen i Pioner bekrefter at partene har inngått forlik, uten å gå inn på detaljer i løsningen.

- Det følger av avtalen at forliket ikke skal offentliggjøres eller kommenteres. Vårt fokus nå blir å gjenoppbygge og videreutvikle Pioner og våre løsninger, sier Eilertsen.

Etter at Eilertsen først saksøkte Varner for 105 millioner kroner for brudd på kontraktsforpliktelser, svarte klesgiganten med å kreve 155 millioner kroner av Eilertsens eget gründerselskap.

Les også: Varner henter inn tidligere Schibsted-direktør til digitalkamp

Powered by Labrador CMS