- Kunden var opptatt av at vi forstår luksusmerker og tilnærmingen til den delen av markedet, sier administrerende direktør i Anti, Kenneth Pedersen til Kampanje.
Byrået har nylig sikret seg det franske sports-BH-merket HÄSTKO, fra Chamonix i de franske alpene. Det franske merket har som har fokus på ytelse og funksjonalitet, har valgt Anti til en omfattende rebranding av merkevaren, etter tøff konkurranse med andre byråer i Europa.
- Det er en stor anerkjennelse, og mål, for oss å få jobbe med internasjonale merkevarer med ambisiøse vekstmål. Å bli valgt av en aktør som HÄSTKO, i denne konkurransen, viser at vår strategiske og kreative kompetanse har en plass også på den globale scenen, fortsetter Pedersen.
Han forteller at lite skiller de europeiske byråkonkurransene med de norske.
- Prosessene er ganske like som i Norge, men de er kanskje enda mer opptatt av kjemi, at vi forstår kulturen til selskapet deres og at vi viser god forståelse for målgruppen vi skal snakke til.
Anti har allerede flere internasjonale kunder på listen og jobber blant annet med Bring i Norden og Brain Dead i Los Angeles, i tillegg til et nytt prosjekt i Storbritannia.
HÄSTKO ble grunnlagt av Joséphine Bigo og Aurélie Moinier, med et felles ønske om å lage teknisk avansert og estetisk tiltalende sportsundertøy. Teamet fra Anti har allerede startet prosjektet og tilbragt en uke sammen med Bigo og Moinier for å få merkevaren under huden.
- HÄSTKO skiller seg ut i markedet ved å kombinere en dyp forståelse for teknisk ytelse med estetikken og komforten fra undertøy. Bransjen har sett en rekke aktører satse på sports-BH-er, men få har tatt inn over seg kompleksiteten i å utvikle produkter som er optimalisert for ulike aktiviteter og belastningsnivåer, sier strategisk rådgiver i Anti, Juliane Stensrud Mjåset.
Etter en vellykket investeringsrunde i fjor høst står HÄSTKO foran en ekspansiv vekstfase hvor en tydelig merkevareposisjonering vil være avgjørende.
- Vi trengte et modig team som tør å tenke utenfor boksen, og som ikke er redd for å bringe en kunstnerisk visjon ut i livet. Med vår nåværende serie designet for kvinner, var det viktig at en del av rebranding-teamet virkelig forsto essensen i produktene våre. Noe vi fant i Anti og Juliane. Det er en perfekt match for oss, sier HÄSTKO-grunnlegger Joséphine Bigo.
Kommentér