Finn-eieren Schibsted Marketplaces legger fredag frem regnskapstallene for fjerdekvartal i fjor og de viser en omstning på 2,1 milliarder kroner for fjorårets siste kvartal. Store nedskrivninger preger tallene og selskapet skuffer også analytikerne.

Les også: Milliardnedskrivninger gir underskudd i Schibsted Marketplaces

Brutto driftsresultat vokste med tre prosent til 337 millioner kroner og det var en god del svakere på resultatsiden enn hva analytikerne trodde på forhånd. Analytikerne lå inne med et estimat på 390 millioner kroner i resultat.

DNB Markets mener aksjen forsvarer en kurs på rundt 300 kroner og fredag morgen svarer investorene på Oslo Børs med å sende kursen nedover og det med over syv prosent til 321 kroner per aksje, kraftig ned sammenlignet med sluttkursen torsdag på 348 kroner. 

- I markedet er selskapet verdsatt på høyere multipler enn sammenlignbare aktører og etter vårt syn vil betydelig ytterligere kostnadskutt være nødvendig for å få inntjeningen opp på et nivå som kan forsvare denne premien, skriver DNB Markets i sin morgenrapport.