Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Maarud og Kimps krangler så busta fyker om bruken av begrepet «potetgull», som Maarud mener er et beskyttet varemerke, men som nå også Kims ønsker å bruke i sin markedsføring. Neste instans er Høyesterett, etter at Orkla vant frem i tingretten.
I mellomtiden børster Maarud støvet av et slagord de neppe får konkurranse om fra konkurrenten. «Må'ru så Maarud» har blitt brukt siden 70-tallet og er et av de lengstlevende slagord blant norske annonsører, og nå utgjør det også kjernen i Maaruds nye reklamekonsept.
- Vi har lenge ønsket å revitalisere dette velkjente slagordet, og vise at vi setter pris på det spontane og morsomme som bor i oss alle. Jeg tror alle kan kjenne seg igjen i de små hverdagsøyeblikkene hvor hjertet styrer, enten om det gjelder å ha lyst på Potetgull eller andre impulser som ikke alltid er like rasjonelle, sier markedsjef i Maarud, Jill Hendnes.
Det er SMFB som står bak kampanjen.
- Det er veldig spennende å være byrået til Maarud for tiden. Det skjer mye i kategorien og konkurransen er knallhard, både i og utenfor butikkhyllene . Vår oppgave handler jo om at Potetgull og andre Maarud-produkter skal forbindes med moro og budskapet «Må´ru så Maarud». For store deler av Norges befolkning så er det Maarud som er hoffleverandør av god stemning i hjemmet, sier Christian Steen, konsulent og Managing Director i SMFB.