Hun hylles som gamechanger og vinner «Årets B2B-markedssjef»: - Har forandret spillet

Johanne Mosti Borøy fra PowerOffice gikk til topps i Årets markedssjef.

Publisert / Oppdater

Øyvind Hofsrud
Øyvind Hofsrud Journalist

Johanne Mosti Borøy ble torsdag kveld kåret til «Årets B2B-markedssjef» da prisen ble delt ut på Grand Hotel i Oslo.

- Jeg er litt overveldet. Det er veldig stas, sa en ydmyk vinner fra scenen da hun mottok prisen.

Les også: «Vipps» så var han «Årets markedssjef»: - Jeg har verdens kuleste jobb

Under prisutdelingen ble de fem navnene på shortlisten skrellet ned til tre finalister - Mosti Borøy, Eirik Nereng og Andreas Oddane Gundersen. Men det var altså Mosti Borøy som hadde imponert juryen mest.

- Jeg har hatt ekstremt gode samarbeidspartnere i ryggen. Vi har jobbet med Morgenstern i mange år, som har vist at kreativitet leder til effekt, sa hun og fortsatte:

- I tillegg sitter det en veldig bra gjeng i Bodø som har lyst til å få det til.

Mosti Borøy er markedssjef for det Bodø-baserte regnskapsprogram PowerOffice, som blant annet var med og kjempe om Gullfisken tidligere i år.

Her mottar hun prisen:

Disse var på shortlisten i kategorien B2B.: Mosti Borøy trakk det lengste strået mot fire konkurrenter

  • Johanne Mosti Borøy - PowerOffice
  • Eirik Nereng - Tripletex
  • Andreas Oddane Gundersen - Profitbase
  • Anne-Marte Mundal - Folio
  • Thomas Torgersen - Atea

- Folk har troa

Mosti Borøy understreket hvor viktig det er å ha et selskap i ryggen som har troen på kreativ markedsføring.

- Har man folk i ryggen som har troa på deg, så tør man mye mer, sa hun.

Hun fortalte videre at PowerOffice kommer til å fortsette med hva de har gjort tidligere - nemlig kjøre på.

- Vi må bare «gønne» på. Vi har lagt et solid fundament, så nå er det bare å brette opp ermene og kjøre på videre.

I jurybegrunnelsen ble Mosti Borøy trukket frem som en gamechanger innen B2B-markedsføring.

- Noen ledere gjør jobben sin. Andre forandrer spillet. Årets vinner har nettopp gjort det, sa juryen.

Juryen ble ledet av Lise Tangen Hansen fra Annalect. Espen Haugen fra 11:11, Nina Gade Tenvik i Kampanje, Alf Bendixen i Big Blue, Anders Muurman Holm fra Morgenstern og nyervervelsene Martin Wenstad Janssen i Snapchat, Cecilie Fensholt fra Amesto og fjorårets vinner Jacob Rolland i Kiwi, utgjorde resten av juryen.

Høstet lovord fra juryen

Videre i juryens begrunnelse sto det følgende:

- Med en visjon som få tør å si høyt – og gjennomføringsevne som få matcher – har denne personen satt en ny standard for hva markedsføring i B2B kan være.

- Da denne personen tok styringen, var markedsavdelingen kun få personer. I dag er markedsavdelingen et strategisk kraftsenter. Da idéen om å satse stort – virkelig stort – var det kanskje noen som trakk pusten dypt, men markedssjefen fikk rett.

Juryen trakk frem Mosti Borøy som en inspirasjon.

- Personen har ledet arbeidet med å lansere et helt nytt kommunikasjonskonsept og fått det til å funke i en kategori hvor det egentlig ikke burde funke. Mediestrategien ble snudd på hodet da det ble tatt i bruk store oppmerksomhetskanaler, noe som er høyst uvanlig innen B2B.

Hun hylles som gamechanger og vinner «Årets B2B-markedssjef»: - Har forandret spillet