Norske Emily Solem Young er en av bare 31 utvalgte studenter fra hele verden som fikk plass på Roger Hatchuel Academy, et opplæringsprogram som foregår parallelt med reklamefestivalen Cannes Lions i juni.
Her får deltakerne møte bransjeledere, delta i eksklusive workshops og knytte verdifulle kontakter.
- Det er et veldig tettpakket opplegg med veldig mange flinke forelesere og ulike workshops. Men det mest spesielle er at det er én person fra 31 ulike land. Å være på gruppe med noen fra Kasakhstan er noe helt utenom det jeg er vant til, sier Solem Young til Kampanje når vi møter hennes på siste studiedag.
Når man er en del av en så mangfoldig gruppe, må man også lære seg å kommunisere på en litt annen måte, forteller hun.
- Det er deltakere fra helt forskjellige land og litt forskjellige utdanninger og med noen språkbarrierer. Det har jeg lært utrolig mye av.
Les også: Sollin Sæle vil ta Cannes tilbake fra KI-selskapene