Tidligere i år ble det klart at Skatteetaten måtte lyse ut reklamekontoen på nytt.
I den nye avtalen ble den øvre rammen for oppdraget nesten doblet. Tidligere har rammen ligget på 14 millioner kroner, mens det denne gangen er snakk om 30 millioner kroner. Skatteetaten selv anslår at de vil bruke om lag 15 millioner i avtaleperioden.
Les også: Skatteetaten mer enn dobler potten i ny reklameavtale
Nå er det klart at Atyp forsvarer kontoen de allerede har hatt i fire år. Den nye avtalen strekker seg over to år med opsjon på forlengelse i to omganger á ett år.
- I et offentlig anbud er det ikke rom for tilfeldigheter. Alle byråer konkurrerer på likt grunnlag, og vinneren er det byrået som scorer best på alle kriteriene, sier Atyp-sjef, Hågen Pettersen.
- Når Skatteetaten etter grundig prosess, kårer oss som vinner i konkurranse med de beste byråene i landet, så er det all grunn til å være veldig, veldig happy, legger han til.
Atyp trakk det lengste strået i konkurranse med Bloom Oslo, Morgenstern, Publicis og Try Råd. Sistnevnte byrå satt på kontoen frem til Atyp vant kontrakten for fire år siden.