De siste fire årene har Linda Camilla Strømsod vært seniorrådgiver i Burson Cohn & Wolfe (nå Burson), der hun blant annet var en av lederne under Kristian Sarastuen, som i dag er partner i Zynk. Strømsod har særlig jobbet med kunder innenfor industri, tech og energisektoren. 

- Vi er veldig glade for å få Linda ombord i Zynk. Hun har en av de mest varierte og spennende CV-ene i bransjen og tilfører både kraft og kompetanse. Næringslivet og kundene våre trenger erfarne rådgivere for blant annet å loses trygt gjennom en krevende situasjon med uforutsigbare rammebetingelser, sier daglig leder i Zynk, Guri Størvold

Strømsod har en omfattende CV og bred erfaring. Hun var 12 år i Sjøforsvaret og Hæren der hun deltok i flere NATO-operasjoner, blant annet i Afghanistan og Kosovo. Hun har hatt ansvar for kommunikasjon og psykologisk krigføring (PSYOPS). Før hun startet i rådgivningsbransjen, var hun kommunikasjonsleder i Viken Skog i nesten ti år.

Strømsod starter i Zynk nå, og kommer inn i en periode «med vekst og fornyelse for selskapet», ifølge en melding.

- Jeg er heldig som har fått muligheten til å begynne i Zynk. Zynk er et av landets ledende rådgivermiljøer, med et erfarent og sterkt lag med gode og flotte folk. Nå gleder jeg meg til å bidra sammen med resten av rådgiverteamet for å løse kommunikasjonsutfordringer for kundene, sier Strømsod.

Ved å starte i Zynk, møter Strømsod tidligere kollegaer.

- Det er både trygt og lærerikt å jobbe med tidligere sjef og kollega Kristian Sarastuen igjen. I tillegg kjenner jeg det er inspirerende å jobbe med en daglig leder som Guri Størvold. Vi trenger flere sterke kvinnelige stemmer i bransjen, og Guri er så absolutt en av dem, sier Strømsod.