Oppvask: Ifølge Dagbladet skal det ha vært mye minsøye med at Arbeiderpartiet valgte ikke å stille opp i debattprogrammet på NRK denne uken. Foto: Scanpix.

- Intern oppvask etter at Ap sa nei til å stille i Debatten

- Det var en kollektiv feilvurdering, sier Ap-statsråd.

Publisert Sist oppdatert

Arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) sier det var feil av henne å si nei til å delta i «Debatten» på NRK for å snakke om prisveksten. Programleder Fredrik Solvang opplyste før debattstart tirsdag kveld at verken Mjøs Persen eller andre fra Stortinget kunne delta på grunn av budsjettforhandlingene.

Senere i debatten tok han til tårene da han snakket om den eksplosive økningen i folk som trenger å få utdelt mat.

Etterpå ble det intern oppvask i Arbeiderpartiet, melder Dagbladet. Mjøs Persen skrev onsdag et innlegg på NRK Ytring der hun og stortingspolitiker Tuva Moflag erkjente at de burde ha stilt opp i programmet.

- Det var en kollektiv feilvurdering. Men til syvende og sist mitt ansvar at jeg selv ikke stilte. Isolert sett ligger forslaget til statsbudsjett i Stortinget og er gjenstand for forhandlinger. Alle skjønner at vi ikke kan forhandle med SV på TV, sier Mjøs Persen til Dagbladet.

Powered by Labrador CMS