- Doper seg ikke: Det første spørsmålet til Russlands president Vladimir Putin var ikke spesielt krevende. Journalisten ga presidenten komplimenter for å være «så sprek og sportsmannsaktig». - Og jeg doper meg ikke engang, sa Putin.

Putin med rekordlang pressekonferanse

Journalistene må sette av godt med tid når den russiske presidenten taler.

Publisert Sist oppdatert

Den årlige pressekonferansen til Russlands president Vladimir Putin er ikke som andre pressekonferanser. For når Putin gikk på scenen i Moskva i går torsdag foran 1.400 journalister, holdt han det gående i hele tre timer, skriver Aftenposten.

Putin svarte på over 100 spørsmål hvorav de fleste dreide seg om Russlands økonomiske krise. Det første spørsmålet krevde et svar på 15 minutter.

- Alle parametere har forandret seg. Vi er nødt til å gjøre tilpasninger. Krisen har nådd toppen, sa Putin.

Powered by Labrador CMS