Good Game og Skagerrak Technologies har lenge vært de to ledende aktørene innenfor e-sport og gaming i Norge. Nå slår de tidligere konkurrentene seg sammen med et mål om nordisk dominans.
- Dette er det perfekte ekteskapet, med sterke og erfarne folk som har drevet to komplementære virksomheter, og som nå vil nyte godt av hverandre, forteller Harald Strømme, gründer og hovedaksjonær i Good Game AS, som blir styreleder i det fusjonerte selskapet.
Det fusjonerte selskapet vil beholde navnet Skagerrak Technologies. På eiersiden finner vi blant annet Polaris Media og norske næringslivsledere som Tor Olav Trøim, Arve Heltne, Anne Kristine Lund, Petter Berge og Kahoot-gründer Johan Brand.
Nye Skagerrak Technologies vil drive nettavisen Gamer.no, Good Game-ligaen, Norges offisielle e-sportliga og den største nasjonale ligaen i Europa, samt Bedriftsligaen, som er Norges største e-sportliga for bedrifter.
Gamer.no hentet nylig Fredrik Olimb, tidligere kommunikasjonssjef i Viaplay, til redaktørstolen.
– Det har vært en drømmestart. Det er en etterspørsel for spillrelaterte nyheter som ikke dummes ned i riksmediene eller skriker til deg gjennom en YouTube-kanal, sier han.
Ledergruppen til Skagerrak Technologies vil bestå av Nordavind- og 00Nation-gründerne Stein Wilmann og Steffen Willumsen som henholdsvis daglig leder og leder for salg og marked, med Erlend Blakstad som produktsjef og Skagerrak-gründer Håvar Bjørnseth som leder for forretningsutvikling, i tillegg til nevnte Olimb som ansvarlig redaktør og salgssjef Tor-Steinar Tangedal.
Kommentér