Digital Media Awards Europe arrangeres av den globle medieorganisasjonen WAN-IFRA. Da vinnerne ble avslørt tidligere i dag viste det seg at VG hadde gått til topps i kategoriene «Best in Audience Engagement» og «Best use of video».

-Herlig med internasjonal heder til mange flinke folk som har klart å skape innovasjon og engasjement rundt store hendelser i nyhetsbildet, sier utviklingsredaktør i VG, Øyvind Brenne.

-VGs mål er å være hele folkets førstevalg som nyhetsdestinasjon, og samtidig utvikle innholdet vårt slik at det er relevant for brukerne våre. Da er det ekstra moro å vinne priser som så til de grader støtter opp om strategien, legger han til.

Amedia på sin side gikk til topps i kategorien «Best Innovative Digital product».

- Dette gir stor motivasjon til å jobbe videre med å skape digitale nyhetsprodukter i verdensklasse, sier Amedias nyhetsdirektør, Markus Rask Jensen.

Han fortsetter:

- Et av våre mest effektive verktøy i den kampen, er personalisering - som gir våre aviser muligheten til å nå frem med viktig og engasjerende journalistikk, selv i konkurranse med kraftfulle algoritmer levert fra verdens teknologigiganter.