Polaris Media og VK Media har inngått en avtale om at Polaris Media kjøper VK Medias eierandel i PNV Media på ti prosent. Dermed vil Polaris Media eie 80 prosent av Stampen Media gjennom eierselskapet PNV Media, hvor NWT Media fortsatt eier 20 prosent.

- Stampen Media har hatt en svært positiv utvikling siden vi ble medeiere i 2019. I dag er Stampen Media et ledende nyhetsmediekonsern med en meget sterk posisjon på den svenske vestkysten gjennom Göteborgs-Posten og 15 lokale og regionale aviser, sier Per Axel Koch, konsernsjef i Polaris Media.

- Det har vært både en spennende og givende periode som eier i Stampen Media. Vi er stolte og glade for å ha bidratt til at avisene i Stampen Media i dag står betydelig sterkere enn i 2019, sier Jimmie Näslund, konsernsjef i VK Media.

- Vi har kommet frem til at dette er et godt tidspunkt for oss å selge vår eierandel til Polaris Media.