- Vi har fått en haug med forespørsler fra publikum som ikke klarer å vente helt til 21. mars for å se neste episode av Team Pølsa, sier redaksjonssjef i NRK, Randi Helland, til NRK.

I serien følger vi seks ungdommer i alderen 12 til 15 år som lever med ulike kognitive og fysiske funksjonsnedsettelser. Ambisjonen er at ungdommene skal se forbi egne hindringer og kjenne på mestringsfølelse. Serien avsluttes med den store prøvelsen som er å fullføre et tøft skirenn i VM-løypa i Granåsen i Trondheim.

Team Pølsa hadde premiere på NRKs strømmetjeneste 14. februar og lineært på NRK1 17. februar. Serien tok publikum med storm fra første stavtak og ble raskt sett av nesten 900.000 seere. Ifølge NRK har over 1,1 millioner seere sett den første episoden nå.

Team pølsa består totalt av seks episoder som etter planen skulle vises 21. mars. Men etter massivt trykk fra publikum, har NRK altså valgt å fremskynde de siste episodene, og i tillegg legge til en sjette episode som heter «Det store målet».

- Finalen under VM ble utrolig spennende og innholdsrik, så vi har rett og slett bestemt oss for å utvide med en sjette episode. Den må vi rekke å klippe, og den kommer så raskt vi kan, sier Helland i NRK.

Episode fire blir tilgjengelig i NRK TV førstkommende fredag, og de siste to publiseres også fredag med en ukes mellomrom.

Les mer: Team Pølsa nærmer seg 900.000 seere: - Responsen har vært rørende