Bytter navn: Konsernsjefen i den børsnoterte delen av Schibsted, Christian Printzell Halvorsen, bytter navn fra Schibsted Markedsplasser til Vend.

Her er det nye navnet til Schibsted Markedsplasser

Eieren av Finn og Blocket skal fremover hete Vend, melder E24.

Publisert Sist oppdatert

Saken oppdateres.

Den børnsoterte delen av Schibsted-konsernet har fått nytt navn, og det nye navnet blir Vend. Navnet skal erstatte det som frem til i dag har vært Schibsted Marketplaces etter den store selskapssplitten i fjor sommer.

Toppsjef Christian Printzell Halvorsen sier at valget falt på dette etter å ha vurdert så mange som 300 navn av alle mulige slag.

- Det var et forslag fra en av våre ansatte. Det er veldig kult. Et kort og enkelt ord som er lett å huske og som gir sterke assosiasjoner til handel, sier Halvorsen til E24.

Da Kampanje snakket med toppsjefen i Schibsted Markedsplaser før jul i fjor var listen redusert til rundt 100 navn. Det har vært markeds- og merkevaredirektøren i Finn, Janne Jacobsen, som har vært prosjekteier og den som har ledet navnejakten i Schibsted Markedsplasser.

Selskapsledelsen sier til E24 at de har fått hjelp av konsulenter og et designbyrå i arbeidet med den nye profilen. Her kan du se den nye logoen til Schibsted Markedsplasser eller Vend som selskapet nå skal hete.

Fra tidligere er det allerede besluttet at Schibsted-navnet skulle følge medievirksomheten og at eieren av VG, Aftenposten og Aftonbladet beholder det opprinnelige merkevarenavnet Schibsted.

Vil du få siste nytt fra medie- og kommunikasjonsbransjen før alle andre? Last ned Kampanje-appen og få nyhetsvarsler rett på mobilen.

Les også: Ny Schibsted-topp skal øke lønnsomheten og gi mer penger til eierne

Ny logo: _Her kan du se et bilde av den nye logoen til Vend, eller tidligere Schibsted Markedsplasser.
Powered by Labrador CMS