Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Programmet, som ble sett av totalt 451.000 seere så sent som denne lørdagen, legges ned som følge av at NRK må nedskalere og kutte 300 millioner kroner i 2023.
- Statsbudsjettet som ble lagt fram i fjor høst, har gjort at NRK har måttet gjøre en rekke tøffe prioriteringer på mange områder, sier prosjektleder Vivi Stenberg til kanalen selv.
- Nedleggelsen henger sammen med innsparingene som NRK må gjøre i 2023, som dessverre også rammer underholdningstilbudet i helgen. Det er hovedbakgrunnen for at Kåss til kvelds nå avsluttes, fortsetter hun.
Første episode av talkshowet med Else Kåss Furuseth og Markus Neby i hovedrollene ble sendt 29. februar 2020.
- «Kåss til kvelds» har levert sju sesonger med mange utrolig morsomme og fine TV-stunder og er solid TV-underholdning, så selvsagt er det leit å skulle legge ned dette programmet, sier Stenberg.
Til VG forteller Kåss Furuseth selv at hun gjerne skulle fortsatt med programmet.
- Jeg skammer meg over at vi er litt lei oss. Det er bare at vi gjerne skulle ha fortsatt, det legger vi ikke skjul på. Vi ønsker å spre glede. Sånn er det å bli dumpa, man må bare telle til ti, sier hun til avisen.
Siste sending vil bli sendt førstkommende lørdag 4. mars.