Foto: Kyrre Lien/NTB

Tidligere kringkastingsdirektør Annika Biørnstad er død

Tidligere kringkastingsdirektør Annika Biørnstad døde torsdag etter lengre tids sykdom, 64 år gammel. Det opplyser Biørnstads familie til NRK.

Publisert Sist oppdatert

Annika Biørnstad ble ansatt i NRK i 1982. I løpet av sin 40 år lange karriere i statskanalen var Biørnstad blant annet fjernsynssjef, kringkastingsdirektør og strategi- og kommunikasjonsdirektør.

Da hun i fjor gikk av med pensjon, var hun prosjektdirektør for organisasjonsutvikling i arbeidet med nytt NRK-hovedkontor.

- Annika var en særdeles dyktig og svært verdsatt kollega som var med på å forme og utvikle NRK i sine mange roller i mer enn 40 år i bedriften. I tillegg var Annika en varm og klok person med stort engasjement for alle rundt seg. Våre tanker går til familien, sier kringkastingssjef Vibeke Fürst Haugen i en uttalelse til Kampanje.

Powered by Labrador CMS