På mellomdistanse: Med 100 dager igjen er OL i Tokyo fortsatt på mellomdistanse. Discovery benytter likevel anledningen til å fortell om ansettelsen av 800-løperen, Ingvill Måkestad Bovim, som ekspertkommentator til sommerens store idrettsfest.

100 dager igjen til OL - Discovery styrker laget og går på lufta med nytt program

– Vi er veldig glade for å få Ingvill Måkestad Bovim med på OL-laget vårt, sier sportsdirektør.

Publisert Sist oppdatert

Saken blir oppdatert.

Ingvill Måkestad Bovim blir ny friidrettsekspert for Discovery. Måkestad Bovim vil ha en sentral rolle under dekningen av De olympiske leker i Tokyo, som går av stabelen om eksakt 100 dager.

– Vi er veldig glade for å få Ingvill Måkestad Bovim med på OL-laget vårt. Ingvill har svært god kunnskap om hva som kreves for å kunne yte optimalt, spesielt med tanke på mellom- og langdistanseløping, hvor vi har noen av våre fremste medaljekandidater i Tokyo. Hun vil være en viktig del av teamet som skal følge våre friidrettsstjerner til sommeren, sier sportsdirektør i Discovery Norge, Morten Johannessen.

Allerede i kveld vil seerne stifte bekjentskap med Måkestad Bovim når hun blir med på sedingen Tokyo-OL: 100 dager igjen. som skal vises på Discovery+ og Eurosport.

– Vi går inn i et OL med sannsynligvis de beste forutsetningene vi har hatt i moderne tid når det gjelder medaljesjanser. Vi har opptil flere medaljekandidater, med kanskje Karsten Warholm og Jakob Ingebrigtsen i spissen. Det blir utrolig spennende å være med i teamet som skal presentere verdens største idrettsarrangement til det norske folk. Det er en stor oppgave, men sammen med svært rutinerte kollegaer så kommer dette til å bli utrolig gøy, sier Ingvill Måkestad Bovim.

Spår åtte gull
Tidligere i dag var det en større pressekonferanse i regi av Olympiatoppen der norske sportsredaksjoner kunne få siste nytt om sommerens store idrettsfest. Marit Breivik, sommeridrettssjef på Olympiatoppen, tror den norske troppen til OL kan klare åtte medaljer.

- Det var ingen stor prestasjon i Rio, men etter en grundig evaluering og utviklingen i sesongene 2017, 2018 og 2019, som ga oss et positivt grunnlag, har vi et ambisiøst mål om åtte medaljer, sa en optimistisk Marit Breivik under pressetreffet i forbindelse med at det er 100 dager igjen til OL og 132 dager igjen til Paralympics.

Cato Zahl Pedersen, sjef for paratroppen, håper på minst åtte medaljer i Paralympics.

- 100 dager går fort
Til stede på pressetreffet for å sjekke temperaturen på den norske OL-troppen. var også Discoverys egen Susanne Wergeland. Wergeland skal også lede kveldens OL-sending.

- Selv om det kanskje høres lenge ut med 100 dager, så går det fort. Veldig fort med tanke på å forberede seg til et høydepunkt i karrieren som bare skjer hvert fjerde år. I kveldens sending så har vi snakket med flere av våre største profiler, og vi får også høre hvordan Olympiatoppen planlegger for et OL under en verdensomspennende pandemi, sier Wergeland.

Sportsdirektør i Discovery Norge, Morten Johannessen, sier TV-huset har «planlagt for OL i Tokyo i flere år»

- Vi gleder oss veldig til å komme i gang. Vi kommer til å dekke alle de viktige hendelsene sett med norske og internasjonale øyne – døgnet rundt. Alt fra OL vil vises på discovery+, mens vi på våre ulike TV-kanaler vil plukke ut det som er viktigst for oss nordmenn. Det er bare å glede seg, sier han.

Powered by Labrador CMS