Går til konkurrenten: Helene Olafsen var en del av OL-teamet til Discovery i Pyeongchang. Nå melder hun overgang til TV 2, som mener de har sikret seg et av bransjens største talenter. Foto: Vidar Ruud/NTB Scanpix.

Helene Olafsen går fra OL på TVNorge til TV 2

- Et av de største programledertalentene der ute, sier TV 2-redaktør.

Publisert Sist oppdatert

Tidligere snøbrettkjører Helene Olafsen har vært å se i alle kanaler den siste tiden, både som deltaker i «Skal vi danse» på TV 2, der hun vant, som programleder for Idrettsgallen på NRK, og nå sist i TVNorge og Eurosports OL-sendinger.

Nå har hun signert en ny kontrakt med TV 2, skriver VG.

- Det eneste jeg vet foreløpig er at jeg skal jobbe med fotball og Tour de France. Men så får jo de finne ut hva de har lyst til å bruke meg til. Det blir spennende å se hva som kommer ut av dette, sier Olafsen til VG.

Sportsredaktør Vegard Jansen Hagen sier til VG at de måtte kjempe for å sikre seg programlederen.

- Helene var stjerneskuddet alle kanaler ville ha, og vi er utrolig glad for at hun valgte TV 2 i knivskarp konkurranse, sier han.

Etter hvert skal Olafsen også jobbe med underholdningskonsepter i TV 2, forteller programredaktør Jarle Nakken.

- Hun er et av de største programledertalentene der ute, og vi er veldig glade for at hun nå blir sentral i flere TV 2-satsinger. Ved siden av oppgavene for TV 2 Sporten, skal hun også gjøre underholdningskonsepter som nå er i utvikling. Hva dette er kommer vi tilbake til ved en senere anledning, sier han til VG.

Powered by Labrador CMS