Skaper bølger: Leif Einar «Lothepus» Lothe har fått mange beundrere og fans i sosiale medier i forbindelse med sin deltagelse i «Farmen kjendis» på TV 2 de siste ukene, og er nå med i femte sesong av «Fjorden Cowboys», som hadde rekordsterk premiere på TV 2 Zebra i går. Foto: TV 2.

Seermagneten Lothepus ga Fjorden Cowboys-rekord

- «Lothepus» har sjarmert folket med sin ærlige og direkte fremtoning.

Publisert Sist oppdatert

Leif Einar «Lothepus» Lothe (47) har skapt bølger i realityserien «Farmen kjendis», som TV 2 har stor suksess med. Nå bidrar reality-kjendisen til at serien på TV 2 Zebra setter ny seerrekord. « Fjorden Cowboys» hadde sesongpremiere på TV 2 Zebra med 227.000 seere i går. Det er solid rekord for serien i sin femte sesong. Markedsandelen ble 20,2 prosent i målgruppen 12 år og oppover.

- «Lothepus» har sjarmert folket med sin ærlige og direkte fremtoning i Farmen kjendis i hele januar så at sesong 5 av Fjorden Cowboys nå satte seerrekord med god margin handler nok mye om at folk vil bli enda bedre kjent med han, sier programdirektør Jarle Nakken i TV 2.

- « Fjorden Cowboys» har blitt en institusjon blant fans og vi fulgt Leif «Lothepus» og hans makker Joar i fem sesonger hvor vestlendingen og kompiser kommer opp i all slags uvær og tenkelige situasjoner. Nå gleder vi oss til fortsettelsen og man skal ikke se bort i fra at noen av de nye vennene til Lothepus fra Farmen kjendis også dukker opp i « Fjorden Cowboys» i tiden fremover. Alle sesongene av « Fjorden Cowboys» ligger ute på TV 2 Sumo så alle som er interessert kan se alle sesongene der, sier Nakken.

Les også: Knallstart på tv-året for TV 2 – konkurrentene går tilbake

Powered by Labrador CMS