- Vi har TV-og podcaststudio og et fagmiljø med lang fartstid i idretten, sponsorverden og PR-faget. Men vi mangler den kreative kraften som trengs for å fortelle gode visuelle historier på alle flater. Den kraften har Rammelaus. I tillegg har de lang erfaring med videoproduksjon i skjæringspunktet mellom idretten og næringslivet. Derfor er dette en god match, sier byråleder og partner i NPG Sport & Communication, Espen Skoland, i en pressemelding.
NPG-selskapet har vært i et av-og-på-forhold med produksjonsselskapet Rammelaus - nå forplikter de seg. Samarbeidet vil være viktig for det totale tjenestetilbudet til NPG-gruppen.
- NPG-gruppen har i lenger tid hatt et ledende tjenestetilbud når det kommer til merkevareaktivering og merkevarebygging, både her i Norge og internasjonalt. Spesielt kan vi som byrågruppe kombinere fysiske og digitale tjenester på en måte som få andre kan. Med Rammelaus på laget kan vi tilby et enda bredere tjenestespekter til alle våre kunder, sier Skoland.
Rammelaus-sjef Håkon Rydningen, mener timingen er god.
- Vi er begge relativt unge selskaper. Vi har lært litt om hva vi er gode på, og hvor vi kan styrke oss. Rammelaus og NPG-teamet utfyller hverandre veldig godt. Vi rendyrker hver våre fagdisipliner. Vi står for den visuelle historiefortellingen, NPG er sterke på det strategiske og det kommersielle, og på merkevarebygging. Markedet trenger hele pakken. Nå kan vi gi dem det, sier Rydningen.
Rammelaus har lang fartstid fra det norske TV-og produksjonsmiljøet og jobber allerede med videoproduksjon og sosiale medier-innhold for flere av landets største særforbund og sponsorer.
Kommentér