- Den som får prisen i år, har engasjert seg i Anfo Effekt helt siden starten. Hun har skrevet og vært bidragsyter til svært mange caser i disse årene, delt raust av sin kompetanse og utfordret kunder, kolleger og hele bransjen for at vi skal bli flinkere, heter det i begrunnelsen.
Hedersprisen årets birøkter tildeles en person eller virksomhet som har vært en aktiv bidragsyter til bransjens faglige utvikling generelt, og til Anfo Effekt spesielt.
I år gikk hedersprisen til WAL-rådgiver Cathrine Dalan.
- Dette var utrolig overraskende! Det er så mange flinke folk i denne bransjen så å få denne hederen er en stor ære, sier hun til Kampanje.
- Jeg er veldig overrasket og veldig glad.
Før Dalan gikk til WAL i oktober i fjor hadde Dalan mange år i OMD systemet.
- Vi har sett henne på scenen som vinner gang på gang. Hun er nok også sterkt medskyldig til at hennes forrige arbeidsgiver er det byrået som er mestvinnende i Anfo Effekt gjennom tidene. Hvilket igjen lover godt for hennes nye arbeidsgiver, heter det videre i juryens begrunnelse.
Prisen årets birøkter har vi hatt med helt fra starten og har blitt delt ut sju ganger tidligere.
Les også: Slutter i OMD etter 11 år - skal bygge nytt kundeteam i WAL
Vil du få siste nytt fra medie- og kommunikasjonsbransjen før alle andre? Last ned Kampanje-appen og få nyhetsvarsler rett på mobilen.
Kommentér