Markedsføringsforeningen i Oslo (MFO) har valgt nytt styre og kan ønske Julie Holst Berntsen i United Influencers, Asle Forsbak i Norsk Hydro og Sara Bjølverud i All Things Live Norway velkommen som nye styremedlemmer.

- Våre tre nye styremedlemmer kommer fra ulike bransjer, og sammen med de resterende i styret vil de styrke MFO sitt arbeid med ny innsikt, gode ideer og fagkunnskap. Styremøtene våre er preget av en engasjert gjeng med et sterkt ønske om å bidra til å gi alle våre medlemmer faglig og sosialt påfyll, og jeg har stor tro på at våre nye styremedlemmer vil passe perfekt inn hos oss, sier styreleder Marianne Otterdahl Møller.

På generalforsamlingen ble Cecilie Faye, Anita Jordanger og Ann-Christin Johnsen Bakke takket av for god innsats som styremedlemmer.

Daglig leder i MFO, Anna Hvinden, kan fortelle om søkerrekord da de etterlyste nye styremedlemmer tidligere i år

- Vi er veldig glade for så mange nye medlemmer, og vi hadde nylig en medlemsundersøkelse der over 50 prosent av våre medlemmer sier de er «svært fornøyde» med sitt medlemskap, noe som viser at vi gjør mye riktig. Vi har også tatt medlemmenes tilbakemeldinger på alvor og har i år lansert to nye konsepter, MFO Gatelangs og MFO Sessions, som begge raskt ble utsolgt og som vi håper vil svare til forventningene, sier Hvinden.

Styret for 2019-2020 består av:

 • Styreleder: Marianne Otterdahl Møller, Flokk AS (gjenvalgt)
 • Nestleder: Anders Bakke Ingebrigtsen, reMarkable (gjenvalgt)
 • Kristian Wulfsberg Majer, Partner, Garrison Group (gjenvalgt)
 • Martin Ygre, Markedssjef, Norsk Toppfotball (gjenvalgt)
 • Bettina Therese Rognås Ellefsen, Strategisk rådgiver, Creuna (gjenvalgt)
 • Martine Ågedal Hansen, Salgsdirektør, VG (gjenvalgt)
 • Marius Ebbesen, Marketing manager digital, Tomra (gjenvalgt)
 • Trygve Tellefsen, Kreativ konseptutvikler, Nent Group (gjenvalgt)
 • Nina Wergeland, Leder rettighetsutvikling, TV 2 (gjenvalgt)
 • Julie Holst Berntsen, Head of strategic projects and communication, United Influencers (ny)
 • Asle Forsbak, Marketing communications manager, Norsk Hydro (ny)
 • Sara Bjølverud, PR- og markedssjef, All Things Live Norway (ny)