I januar meldte Kampanje at Janette Haukland fratrer stillingen som leder i Sponsor- og eventforeningen for å starte i den nyopprettede stillingen som Business Development Director hos Norwegian Promotion Group (NPG).

Les også: Slutter som leder i Sponsor- og eventforeningen: - Har stått i stormen

Nå har foreningen funnet arvtageren til Haukland. Bodil Sveen Berggren trer inn i stillingen 19. april.

- Med fokus på verdier, samfunnsoppdrag og bærekraft tar jeg i april fatt på den viktige jobben med å videreføre Sponsor- og eventforeningens rolle som kompetansesenter for sponsorer, organisasjoner og eventbyrå. Jeg vil bygge partnerskap mellom medlemmene, som bidrar til å utvikle bransjens rolle i bærekraftig utvikling. Spons og events handler om samhold, gode opplevelser og minner for livet, og mest av alt gleder jeg meg til å samarbeide med menneskene som legger grunnlag for viktige lyspunkt i hverdagen, sier Sveen Berggren i en pressemelding.

Ser frem til full aktivitet
Til Kampanje forteller Berggren at hun i en årrekke har vært del av et næringslivsnettverk, gjennom å fremme partnerskap mellom sponsorer og sponsorater. I tillegg har hun vært med på å sikre kompetansebygging av Fundraising Norge sine medlemmer. Med erfaring fra sin nåværende stilling hos Redd Barna, der Berggren har jobbet frem strategiske og verdibaserte partnerskap med næringslivet, samt tidligere karriere i næringslivet gjennom en lengre karriere i DNB, mener Berggren at hun har kompetansen som kreves for å fylle rollen som daglig leder i Sponsor- og Eventforeningen.

- Sponsor- og Eventforeningens visjon er å være «Norges viktigste fellesskap for sponsing og event» og det er gledelig at alle piler peker oppover for markedene våre sammenlignet med de to foregående årene, sier Berggren.

- Vi skal inspirere, utvikle bransjen og legge til rette for kompetansebygging hos medlemmene gjennom erfaringsdeling, nettverk og gode møteplasser. Faglig styrke skaper reell verdi, fortsetter hun.

Berggren forteller at det siden landet stengte ned i mars 2020 har vært fokus på å sikre interessene til medlemmene innen event og messe. Hun peker på gode rammevilkår for bransjen og dialog med myndighetene via samarbeid med Virke har vært nøkkelen til suksess. Nå ser hun frem til at folk finner tilbake til de fysiske ansamlingene.

- I det korte bildet vil kombinasjonen av varmere vær, mindre smitte i befolkningen og at folk er sulteforet på felleskap og gode opplevelser utenfor hjemmet være bra for aktivitetsnivået, sier hun. Vi er også optimistiske i et lengre perspektiv, sier hun.

Fokus på kjerneverdier
- Hvilke arbeidsoppgaver er det du ser mest frem til å jobbe med i denne stillingen?

- Vi har en klar ambisjon om å øke egne sponsorinntekter, for derigjennom å levere verdi til våre medlemmer. Denne våren satser vi på å ansette en eventkoordinator, som vil gjøre det mulig for foreningen å øke aktiviteten og å håndtere et betydelig større antall arrangementer, inklusive Sponsor- og Eventprisen. Med fokus på samfunnsansvar og bærekraft ser jeg frem til å bidra med verdi til foreningens medlemmer, ved å sikre relevant innhold samt å styrke samarbeidet på tvers av bransjen. 

Hun er glad for at sponsorer nå tar et større ansvar rundt sponsoratet og at verdiene som står i sentrum ofte er inkludering, mangfold og bærekraft.

- Denne bransjen kan flytte fjell i forhold til folks holdninger og jeg vil jobbe for at våre medlemmer gjør en forskjell, sier hun.

- Fremstår strukturert, dedikert og handlekraftig
Styreleder i foreningen, Vegard Arntzen, forteller at den nye lederen har klare positive personlige egenskaper som egner seg godt i lederrollen.

- Hun fremstår strukturert, dedikert og handlekraftig. Godt humør og superklar for å ta fatt – både i forhold til drift, arrangement og ikke minst inntektsskapende arbeid: få inn flere medlemmer og jobbe for egne sponsorinntekter til foreningen, skriver Sponsor- og eventforeningen i en pressemelding.

- Hun forstår oppgavene, men er ydmyk for at hun har mye å sette seg inn i og mye hun skal levere på. Hun har for øvrig også stor kompetanse på bærekraftsområdet, sier Arntzen.