Janette Haukland blir ny daglig leder i Sponsor- og Eventforeningen. Hun tar dermed over etter Hege Mauroy som forlater foreningen etter mange år i sjefstolen.  Haukland kommer fra stillingen som Chief Operating Officer i HelpAdvisor AS hvor hun har hatt ansvar for den daglige driften.

I tillegg har hun drevet sin egen bedrift Goodybags Agentene AS i tre år og har også jobbet som markedssjef med digitalt og kommersielt ansvar i Bonnier Media og Egmont Serieforlaget.

- Vi gleder oss til å få inn en leder med erfaring fra strategiarbeid- og forretningsutvikling fra digitale mediebedrifter som vi tror foreningen vil dra stor nytte av. Styret har lagt en ny strategi som vi trenger en offensiv leder til å iverksette. Vi har fått et solid inntrykk av Janette gjennom en grundig rekrutteringsprosess og er trygg på at hun kan videreutvikle foreningen til medlemmenes beste, sier styreleder Gunnar G. Nybø.

Janette Haukland sier hun gleder meg til å sette meg inn i foreningens gode arbeid og videreutvikle tilbudene til våre medlemmer.

- Jeg er godt kjent med alle aspekter av event-og sponsorarbeid og ønsker å ruste oss mot et endrende marked med miljøhensyn, kompetanseutvikling og samarbeid. I tillegg ønsker jeg å styrke Sponsor- og Eventforeningens posisjon som en nasjonal forening. Men først er det full fokus på Sponsor- og Eventprisen 4.mars neste år, sier påtroppende daglig leder Janette Haukland.

Janette Haukland vil tiltre på deltid omgående og er i gang for fullt fra 1.januar. Hennes første oppgave blir å lansere Sponsor- og eventuka 2020 første uken i mars.

Les også: Vil smøre sponsorfesten utover hele uka: - Sponsor- og eventbransjen er i stor vekst