Annonsørfinansiert innhold

Har Metro Branding Norges mest klimavennlige ansatte?

Vi er ikke kjent for å si nei til en utfordring. Svaret var derfor enkelt da vi ble utfordret til duell.

Publisert Sist oppdatert

FRA BYRÅGUIDEN

ANSVARLIG BYRÅ
Metro Branding AS

Fullservicebyrå

Betalt innhold

Og attpåtil for miljøet!

I klimakonkurransen konkurrerer bedrifter mot egne kolleger og andre bedrifter, om å redusere mest mulig C O 2e . Våre bransjekolleger i Markedssjefene tok kontakt og utfordret oss. Hvem av oss vinner?

Målet med konkurransen er ikke kun å redusere klimaavtrykket vårt i konkurranseperioden, men også å vise hvor enkelt hver og en av oss kan redusere vårt eget avtrykk i det daglige, også på lang sikt.

Fra 13. – 27. september skal derfor Metro Brandings ansatte gjøre små, men viktige hverdagsgrep for å redusere CO2e. Eksempler på slike grep kan være å dusje kortere, spise opp middagsrestene, sykle til jobb, eller i større grad velge kollektivtransport.

Hvert eneste lille eller store grep eller aktivitet loggføres i appen som også regner ut hvor mye C O 2 .e vi sparer. Vårt mål er selvfølgelig å slå bransjekollegene våre i Markedssjefene, samtidig som vi også vil understreke hvor viktig det er å gjøre litt ekstra for miljøet.

Cathrine Stensland i Metro Branding
Byråleder Cathrine Stensland i Metro Branding var ikke vond å be da Markedssjefene ringte og utfordret oss i Klimakonkurransen. Foto: Metro Branding


En vinn-vinn-situasjon

Byråleder Cathrine Stensland var selv ikke i tvil da hun fikk henvendelsen, og er fornøyd med at også de andre ansatte også var klare for utfordringen:

– Først og fremst har klimakonkurransen en fin etos . Å redusere klimaavtrykket til hver og en av oss er alfa og omega for miljøet! I tillegg er teambuilding noe som står i høysetet hos oss i Metro Branding, og derfor er en deltakelse i Klimakonkurransen positivt for alle parter. Ikke minst er det gøy å bli utfordret av Markedssjefene! Forhåpentligvis vil dette føre til at vi får til noen varige endringer i hverdagen vår også – til det bedre for kloden, sier hun.

Takk til Markedssjefene for utfordringen – vi er klare!

Klimakonkurransen arrangeres av teknologibedriften Ducky i samarbeid med Framtiden i Våre Hender.

Powered by Labrador CMS