Venture Factory har kjøpt nettbutikken Illusion.no og tatt over driften. Illusion.no selger alt fra moteklær til sexy korsetter for kvinner og selskapet omsatte i 2012 for ti millioner kroner. Selv om tjenesten gikk med et underskudd på en halv million kroner, mener administrerende direktør i Venture Factory at nettbutikken har potensial.

- Ilusion har et godt utgangspunkt for videre vekst med 35.000 kunder i databasen og nesten 70.000 likes på facebook. Vi tror en profesjonalisering av drift og markedsføring kan gjøre at vi går en spennende tid i møte med dette selskapet. Det er også aktuelt med en satsning i Sverige, sier administrerende direktør i Venture Factory, Even Aas-Eng, til Kampanje.

Dermed er Venture Factory opp og står med to nettbutikker. Fra før av har selskapet blant annet lansert tjenesten Inzpire.med som allerede er rullet ut i Sverige.

- E-commerce er et satsningsområde for oss og vi ser store fordeler med vår modell opp mot denne type virksomhet. Vårt sentrale team med utviklere, designere og online markedsførere fordeler sin tid på våre ulike prosjekter og vi oppnår en meget kostnadseffektiv drift, sier Aas-Eng.

- Den nye nettshoppen har uten tvil noe for enhver smak. Hva slags klær skal dere satse mest på?

- Ha, ha. Vi kommer til å satse på festkjoler, lekkert undertøy, korsetter og accessories. Vi er allerede involvert i «high fashion» med Inzpire.me og det er jo viktig med en diversifisert portefølje, sier Aas-Eng.

Nylig utvidet Venture Factory sitt investeringsfond ti millioner kroner, men allerede legges det opp til å hente inn ti nye millioner kroner for å kunne gjøre ytterligere oppkjøp og utvikling av oppstartsselskaper.

- Vi har fått tre nye selskap opp å stå siden nyttår og vi har kjøpt en nettbutikk. Vi utvider nå fondet med ti millioner kroner for å kunne nå vårt mål om å sette 15 selskaper ut i markedet over de neste tre årene, sier Aas-Eng.

Totalt har Venture Factory i dag fire selskaper i sin portefølje. I tillegg til den sosiale shopper-tjenesten Inzpire.me, advokattjenesten Advokatsvar.no, nettbutikken illusion.no og nettbutikken Wineit som selger vinskap i Norden.

Venture Factory ble startet av Bo Myrås, Tore Malme og Even Aas-Eng sommeren 2012.