Til PR-byrå: Erik Stephansen har de siste to årene drevet eget firma innen kommunikasjonsrådgivning, film og tv. Denne virksomheten tar han nå med seg inn i Burson-Marsteller.

Stephansen til Burson-Marsteller

Tidligere TV 2-journalist Erik Stephansen er klar for Burson-Marsteller.

Publisert Sist oppdatert

Erik Stephansen blir seniorrådgiver i PR-byrået Burson-Marsteller. Stephansen har erfaring fra TV 2, A-pressen og Dagbladet. I tillegg har han bakgrunn som kommunikasjonsrådgiver.

Erik Stephansen er kanskje mest kjent som programleder for God Morgen Norge og LørdagsMagasinet i TV 2. Der var han også reporter i utenriksavdelingen, politisk avdeling og nyhetsavdelingen. Tidligere var han redaktør og disponent i Firdaposten i Florø, og før det journalist og redaksjonssjef i Dagbladet.

- Stephansen har dyp kjennskap til norske medier, er en dyktig kommunikator, og kan ikke minst tv-mediet inngående. Tv er og blir det mektigste kommunikasjonskanalen. Kunnskap og erfaring om tv er derfor særdeles viktig for alle som driver med kommunikasjonsrådgivning. Erik kjenner denne kanalen både som journalist og produsent og vil kunne gi våre kunder meget gode råd, sier Sigurd Grytten, administrerende direktør i Burson-Marsteller, i en pressemelding.

Erik Stephansen har de siste to årene drevet eget firma innen kommunikasjonsrådgivning, film og tv. Denne virksomheten tar han nå med seg inn i Burson-Marsteller.

- Jeg er stolt over å bli en del av et så stort og dyktig kommunikasjonsmiljø. Burson-Marsteller har en helt unik ”standing” ute i markedet, og blir oppfattet som et seriøst, ryddig og uhyre profesjonelt byrå, sier Stephansen.

Powered by Labrador CMS