NA24 selger iMarkedet

Stocklink.no overtar iMarkedet.no og iMarkedet Xpress.

Publisert Sist oppdatert

NA24 har fredag inngått avtale om salg av iMarkedet.no og nyhetsbyrået iMarkedet Xxpress til Stocklink.no. Journalistene Even Landre og Magnus Klever blir med over til StockLink.no, skriver NA24 på eget nettsted.

- Dette er en god løsning for iMarkedet.no, for iMarkedet Xpress og for de to journalistene. Det legger også grunnlag for satsning på en bredere profil for NA24, sier Inge Berge, sjefredaktør og administrerende direktør i NA24.

Berge sier videre at trafikken på nettstedet har vært god.

- Så langt i år har NA24 meget gode lesertall å vise til, og vi håper på enda bedre tall når vi nå styrker samarbeidet med Nettavisen, sier Berge.

Ifølge Berge hadde NA24 411.000 unike brukere i forrige uke.

- iMarkedet er kjent for god dekning av børs og finans. Dette håper vi å ta med oss videre samtidig som vi skal levere flere og bedre nyheter til glede for investorer, tradere og andre som følger med på børs og finans. StockLink.no skal bli Norges beste nettside for nyheter og tjenester rundt børs, finans og økonomi. Vi har allerede diskusjonsforumet StockTalk, og utvidelsen av to dyktige journalister fra iMarkedet er et viktig bidrag i riktig retning, sier daglig leder i StockLink, Erik Storm.

Powered by Labrador CMS